Czy wykonujesz sesję w dniu ślubu?

Zawsze staram się zorganizować choć chwilę (15-20 minut) na szybką sesję ślubną w dniu wesela.  Takich emocji już nie da się powtórzyć w innym dniu, a wszystkie dodatki mogą też się zmienić do czasu, kiedy będziemy robić ewentualną sesję plenerową w innym dniu.  W zależności od pory roku, odejdziemy na chwilę od gości tak, żeby wykorzystać piękne naturalne światło.  Często taki moment jest podczas przyjęcia, tuż po pierwszym posiłku, w wieczornych złocistych promieniach słońca, albo zaraz po ceremonii, zanim dotrzecie do miejsca, gdzie odbywa się wesele.  Jest to też czas na krótki oddech dla Was i wyciszenie – parę chwil, w których się  przytulacie,  śmiejecie, cieszycie się sobą i trzymacie za ręce.  Goście nie odczują Waszej nieobecności, a Wy będziecie mieć przepiękne zdjęcia portretowe w dniu ślubu.

Jak będzie wyglądał nasz album?

Będzie to historia opowiedziana poprzez Wasze zdjęcia.  Jest to jeden z najtrwalszych sposobów zaprezentowania fotografii ślubnej. Album ślubny zawiera wszystkie szczegóły dnia i uwiecznia ulotne emocje wtedy nam towarzyszące.  Fotografie drukowane są na naturalnym, przyjemnym w dotyku papierze, świetnie odwzorowującym kolory, a twarda okładka jest oprawiona w płótno, skórę lub „miziastą” welurową tkaninę.  Zdjęcia są   nadrukowywane bezpośrednio na stronie (1mm grubości), albo wklejone w kremowe okienka passe-partout. Fotografie uwiecznione na tak solidnym podłożu przetrwają wertowanie przez nawet najgorliwsze  paluszki.

Czy możemy zamówić sesję narzeczeńską?

Zawsze będę Was bardzo zachęcała do sesji narzeczeńskiej.  Jest to świetny sposób na dobrą zabawę i spędzenie razem wolnego czasu bez sztucznego pozowania:  sama spontaniczność i radość.  Możemy wyjść do Waszej ulubionej kawiarni, centrum miasta, parku, miejskiej plaży czy lasu.  Po takiej sesji zostają miłe wspomnienia i jest to niepowtarzalna pamiątka, a efektem będą ciepłe, piękne i pełne miłości zdjęcia, które będziecie mogli oprawić w ramki, lub ozdobić nimi Wasze mieszkanie.

Czy wykonujesz sesję ślubną w innym dniu?

Jeżeli poczujecie, że sesja w dniu ślubu jest zbyt krótka i czujecie niedosyt, to warto umówić się na sesję ślubną w innym dniu.  Jest wiele zalet takiej sesji.  Nie ogranicza nas czas, bo mamy trzy godziny, a nie piętnaście minut.  Nie  martwicie się tak bardzo o Wasze stroje i nie stresujecie się tak bardzo przebiegiem dnia.  Możemy spotkać się, gdzie tylko chcecie – robię zdjęcia na terenie całego kraju i poza nim.  A poza tym ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jak wygląda rezerwacja terminu?

Rezerwacja terminu następuje po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku w wysokości 30% reportażu ślubnego.

Jak długo trzeba będzie czekać na zdjęcia?

Każdy ślub jest dla mnie bardzo ważny i selekcjonuję i dopracowuję zdjęcia bardzo starannie.  Pierwszych kilka ujęć – tak zwanych zwiastunów – podsyłam już w ciągu 2-3 dni, żebyście mogli się nimi podzielić z rodziną i znajomymi.  Na całość trzeba będzie jednak poczekać nawet do 90 dni od uroczystości i trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość.  Wiem, że to nie jest łatwe, ale będzie warto.  Zdjęcia z sesji ślubnej otrzymacie w ciągu 30 dni.

Jak długo jesteś z nami w dniu ślubu?

Spędzamy razem często cały dzień (do 12h), ponieważ zaczynam zdjęcia od przygotowań (mniej więcej 3h przed ślubem), które są nieodzowną częścią reportażu ślubnego i pomagają opowiedzieć pełną historię.  Żaden album ślubny nie oddałby bez nich w pełni nastroju tego dnia.  Skupiam się też wtedy na przepięknych detalach, które tak starannie dobieracie przed ślubem: obrączki, bukiet, czy sukienka, i które podczas uroczystości mogą być przesunięte nieco na drugi plan.  Reportaż ślubny kończę tuż po oczepinach, lub krojeniu ciasta o 00.30.  Mam już wtedy mnóstwo zdjęć do wyboru i nie mogę doczekać się, żeby zacząć ich edycję.

Ile otrzymamy zdjęć?

Z całego reportażu ślubnego otrzymacie minimum 250 zdjęć poddanych starannej obróbce graficznej.  Wybieram wszystkie dobre i wartościowe ujęcia, a żadna fotografia warta pokazania na pewno nie zostanie pominięta.  Razem wybierzemy z nich Wasze ulubione zdjęcia do albumu i dodatkowo stworzę z nich prezentację multimedialną. Cała selekcja zostanie nagrana na pendrivie, a odbitki otrzymacie w pięknym pudełku obitym tkaniną introligatorską.

Czy możemy spotkać się przed ślubem?

Tak, oczywiście!  Poznajmy się lepiej. Łatwiej nam będzie rozmawiać o Waszych planach, a przy tym przełamiemy pierwsze lody i już będziemy znajomymi w dniu Waszego ślubu. :) Zapraszam do niezwykłego miejsca, jakim jest kino studyjne i kawiarnia „Stacja Falenica”, gdzie podają przeróżne smakowitości, możemy napić się kawy, wina, czy piwa.   Po  naszym spotkaniu możecie pójść na seans do kina, gdzie ogląda się filmy siedząc przy stoliku z własną kawą, herbatą, czy ciastkiem.  A jeżeli nie ma możliwości, żeby spotkać się osobiście, to przecież zawsze możemy porozmawiać przez Internet. :)

O tym, jak bardzo ważne są Wasze wspomnienia.

Możecie co rusz zmieniać wystrój, samochód, czy nawet dom, ale fotografie ślubne pozostaną z Wami już na całe życie.  Dlatego tak ważne jest, abyście wybrali najlepszego dla siebie fotografa ślubnego, który podziela Waszą wrażliwość i styl, i który sprawi, że będziecie dobrze się czuć w jego towarzystwie i dostarczy zdjęcia, które będą Was zachwycać.

Cześć!

Podobają Wam się naturalne zdjęcia i śluby w stylu boho?  A może gdzieś nad jeziorem, albo w klimatycznej i pięknie oświetlonej wiejskiej stodole, w otoczeniu lasu, albo w malowniczym pensjonacie w górach?  To pewnie też tak jak ja cenicie sobie naturalność, prostotę i piękno przyrody. Piękno, które jest cały czas dookoła nas – w naszej codzienności – wystarczy skupić na chwilę wzrok.

Bardzo bym chciała, aby zdjęcia z Waszego ślubu były naturalne, pełne ciepła, subtelności  i radości.  Taki prawdziwy reportaż, coś co zostaje z Wami po ślubie, pamiątka i wzruszenia na całe życie.

Aparaty Instax i fotogadżety podczas wesela.


Być może będziecie je oglądać już z Waszymi dziećmi?  A może nawet z wnukami?  ;)   Dlatego powtarzam  jak zdarta płyta:  DRUKUJCIE ZDJĘCIA!   Nie tylko ślubne.  Nośniki cyfrowe bardzo często zawodzą, komputery się psują, telefony wpadają do wody, a dobrej jakości albumy ślubne... są wieczne.  Są elegancką ozdobą Waszego domu, zawsze pod ręką, aby w każdej chwili móc powrócić do tamtych ulotnych przeżyć i emocji i wywołać wzruszenie.    Stają się jedną z najcenniejszych rodzinnych pamiątek, które zawierają Wasze wspomnienia, przeżycia i relacje z bliskimi.

Dla mnie dobra fotografia ślubna to naturalne i  subtelne zdjęcia pokazujące emocje płynące prosto z serca.  Prawdziwie niepowtarzalne i wyjątkowe  zdjęcia ze ślubu i wesela, to takie które opowiadają Waszą historię, pokazują Wasze uczucie w sposób pełen ciepła, radości i piękna.  Unikam pozowanych zdjęć, szukam naturalnego zastanego światła i staram się być jak najbardziej dyskretna, żebyście czuli się przy  mnie swobodnie.  Jestem, jak to mówią, „muchą na ścianie”.  ;) Szukam ujęć eleganckich i ponadczasowych - chcę, żebyście zawsze z radością wracali do chwil uwiecznionych w kadrach.

Profesjonalny i dobry fotograf ślubny to taki, który zaoferuje Wam najwyższej jakości zdjęcia ślubne, nawet jeśli będą one robione w trudnych warunkach.  Idealny reportaż z przygotowań do ślubu, czy samej ceremonii ślubnej nie zakłóca ich przebiegu, a fotograf jest prawie niewidoczny. Dlatego nie używam lampy błyskowej podczas ślubu w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego – to Wy macie być głównymi bohaterami chwili.

Pełna historia ślubna zaczyna się od przygotowań, a kończy nocnymi tańcami, dlatego towarzyszę Wam przez cały dzień, aby być wszędzie tam, gdzie odbywają się najciekawsze rzeczy, pozostając przy tym jak najmniej widoczną, żeby nie zakłócać wydarzeń, którym pozwalam płynąć własnym torem.

Zawsze wygospodarujecie 15 minut na krótką sesję ślubną w dniu ślubu, prawda?  Zapewniam Was, że naprawdę warto, bo nigdy nie oddacie tych samych emocji, które towarzyszą Wam podczas ślubu na oddzielnej sesji plenerowej, którą i tak możemy zorganizować w innym dniu, aby opowiedzieć nieco dłuższą historię.  Sukienka się pobrudzi i pogniecie, makijaż i fryzura nie będą już takie same, ale przede wszystkim, nie będzie już tego samego nastroju i emocji jak w dniu ślubu.  A dla Was to będzie też chwila do przeorganizowania się, ochłonięcia i bycia podczas tego intensywnego dnia choć trochę tylko we dwoje.

Biały bukiet ślubny.

Zdjęcia z reportażu ślubnego i sesji plenerowej poddaję bardzo starannej edycji i nieprzesadzonej, estetycznej obróbce graficznej, żeby przekazać je Wam później w pięknie oprawionym, eleganckim, ponadczasowym albumie.

Jeżeli polubicie moje zdjęcia i mój styl, to dajcie mi znać jak najszybciej i rezerwujcie terminy.  Poza fotografią ślubną chętnie wykonam dla Was sesję narzeczeńską, portretową, ciążową czy rodzinną.  To dobra okazja do tego, aby świetnie spędzić razem czas wolny, dobrze się bawić i mieć przy tym miłe wspomnienia i niepowtarzalną pamiątkę w formie zdjęć.  Mieszkam w Warszawie, ale fotografuję na terenie całej Polski i Europy.

Naturalny i niewymuszony styl boho, malowniczy ślub plenerowy czy rustykalne wesele w stodole to nie jedyne moje ulubione tematy do fotografowania.  Równie chętnie fotografuję wesela w stylu ludowym, co i w eleganckim i pałacowym, a sesje zdjęciowe nad morzem, w lesie czy w górach ograniczać może jedynie pogoda.  Z przyjemnością będę Wam towarzyszyć w tych najpiękniejszych chwilach jako fotograf ślubny.  Serdecznie zapraszam!  
Edyta